Uzależnienie od hazardu

Uzależnienie od hazardu to niebezpieczna społeczna choroba. Co należy wiedzieć o przedstawianym problemie?

Wiele osób w obecnych czasach zadaje pytanie, uzależnienie od hazardu jak leczyć? Spotykamy na przykład hazardzistów w kasynach czy popularnych salonach o przeznaczeniu gier komputerowych. Jednak tu uzależnienie od demona hazardu nie kończy się całkowicie. Kolejnymi miejscami są także kafejki internetowe, tory wyścigowe, a niekiedy nawet liczne aukcje oraz giełdy towarowe. Na uwagę w aspekcie uzależnienia od hazardu zasługują także liczne giełdy papierów wartościowych.

Uzależnienie od hazardu w książkach przedstawione jest w sposób, że to przede wszystkim namiętni gracze pokerowi, a niekiedy także komputerowi bądź internetowi. Wiele świadczy o tym, że to także niebezpieczne uzależnienia telefoniczne oraz aukcyjne, a niekiedy wspomniane już giełdowe, bowiem są to także zwykli ludzie marzący o takim szczęściu, którym jest łatwy zarobek, bogactwo. W wir problemu wpędza także kariera życiowa oraz tak bardzo pożądany awans społeczny. Wielokrotnie patologiczny hazard dotyka również byłych nałogowców, którzy to szczególnie ubóstwiane gry traktują jako tak zwany iluzoryczny substytut trunków alkoholowych, a następnie narkotyków i antydepresantów. Nie należy także zapominać o lekach przeciwbólowych, szeroko pojętej nikotynie czy pracy fizycznej, a niekiedy także miłości cielesnej bądź tak bardzo ważnej, ale utraconej osoby.

Powszechnie wiadomo, że ukazywany hazard występuje także dość harmonijnie z innym bardzo szkodliwym dla zdrowia uzależnieniem. Mowa jest tutaj o niebezpiecznym alkoholizmie czy coraz bardziej popularnej toksykomani, pracoholizmie, a następnie napadowym objadaniem się. To przede wszystkim jadłowstręt psychiczny czy mania wszelkich wyczerpujących ćwiczeń z grupy siłowych. Nie należy jednocześnie zapominać, że uzależnienie od hazardu czy mówiąc wprost uzależnienie od demona hazardu jest bezpośrednio związany z wszelkimi uzależniającymi substancjami. Nie należy jednak zapominać, że właśnie on przede wszystkim uważany jest za tak zwane uzależnienie ze względu na liczne cechy osobowości. Są one najczęściej charakterystyczne dla wszelkich nałogowych graczy. Faktem jest, że uzależnienie od hazardu w Warszawie postrzegane jest jako kluczowa rozrywka. Przynajmniej połowa ludności okazyjnie go stara się uprawiać.

Odbywa się to zarówno podczas gry w pokera, a niekiedy w czasie spotkania ze znajomymi czy imprezy sportowej. Na uwagę zasługuje fakt, że to właśnie tak zwani patologiczni hazardziści spędzają ogrom czasu w tak zwanych miejscach uprawiania przedstawianego hazardu, a niekiedy starają się także pozyskać liczne środki finansowe – to właśnie one umożliwiają swoisty udział w szeroko pojętych grach towarzyskich ukierunkowanych w uzależnienie od hazardu. Coraz częściej padają pytania jak wygląda uzależnienie od hazardu, a przede wszystkim jak leczyć uzależnienie od tej choroby. Funkcjonowanie w nim to przede wszystkim opróżnianie kont bankowych, notoryczne pożyczanie gotówki od najbliższych. Pragnąc odzyskać stracone pieniądze grają o niezwykle wysokie stawki. Jednak powinno się rozróżnić uzależnienie od hazardu patologicznego, a towarzyskiego. Ten drugi ujawnia się w towarzystwie przyjaciół. Kwota jest najczęściej określana przed rozpoczęciem gry.