Osocze bogatopłytkowe jako naturalny zabieg odżywczy skóry

Szukasz odpowiedniej metody pozwalającej zahamować proces starzenia się skóry? Cenisz sobie bezpieczeństwo i profesjonalizm? Spróbuj nowatorskiej metody, jakim jest osocze bogatopłytkowe. Warszawa oraz inne duże miasta są miejscem wielu klinik wykonujących takie zabiegi.

Na czym polega ten zabieg?

Zabieg przy pomocy osocza bogatopłytkowego tzw. wampirzy zabieg to uznawany w medycynie estetycznej za jeden z najskuteczniejszych zabiegów naturalnych mających na celu odmłodzenie skóry. Dziwna nazwa tego zabiegu pochodzi od jej metody. Wykorzystywanie osocza bogatopłytkowego umożliwia stymulacje procesów regeneracyjnych. Surowiec, czyli osocze pochodzi z krwi pacjenta, co pozwala zachować wysoki stopień bezpieczeństwa, a także wyeliminować reakcje alergiczne. W związku z tym zabieg ten jest idealnym rozwiązaniem dla osób będącymi alergikami. 

Technika przy pomocy osocza bogatopłytkowego jest polecana nie tylko pacjentom chcących pozbyć się dokuczających zmarszczek, ale również zabieg ten jest idealnym rozwiązaniem w przypadku uszkodzonych stawów i ścięgien. Wampirzy zabieg jest również stosowany przez grono osób, które są uczulone na toksynę botulinową, czyli botoks

Znalezione obrazy dla zapytania osocze bogatopłytkowe

Głównym celem zabiegu wykorzystującego osocze jest wygładzenie zmarszczek występujących w okolicach oczy, czoła, policzków, czy ust. Zabieg ten ma również zastosowanie w okolicach dekoltu, ramion oraz szyi. Oprócz zastosowań w medycynie estetycznej metoda ta również jest wykorzystywana w trakcie leczenia łysienia u mężczyzn, ponieważ technika ta pobudza proces porostu włosów. 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego trwa do 1,5 godziny w zależności na jakiej części ciała jest realizowana technika. Koszt takiego zabiegu jest zbliżony do innych metod np. z udziałem botoksu i waha się od 800 do 3000 zł. Na wysokość ceny oczywiście ma wpływ szereg czynników m.in. miejsce aplikowania substancji oraz jakość oferowanej usługi przez daną klinikę. Z uwagi zróżnicowane ceny, warto sumiennie wybrać klinikę odpowiadającą naszym wymaganiom.

Przed przeprowadzeniem ostrzykiwań, lekarz medyny pracy musi wpierw pobrać pacjentowi krew. Następnie, aby otrzymać osoczę, lekarz oddziela erytrocyty osocza zawierającego pytki krwi za pomocą specjalistycznej wirówki. Następnie do osocza lekarz dodaje substancje (chlorek wapnia lub trombinę) mającą na celu aktywację trombocytu do produkcji nowych cytokin.

Lekarz, otrzymując gotowe osocze bogatopłytkowe, przeprowadza zabieg według zasad mezoterapii lub wolumetrii w zależności, jaka technika będzie najodpowiedniejsza w danej sytuacji. Zabiegi zgodnie z zasadami mezoterapii polegają na bezpośrednim podaniu substancji do skory właściwej, natomiast metoda wolumetrii polega na aplikacji substancji wzdłuż zmarszczek pacjenta. 

Po aplikacji osocza bogatopłytkowego następuje wymuszenie podziałów komórkowych na komórkach macierzystych. Ponadto zachodzi reakcja oddziaływająca również na komórki tkanki łączną powodująca poprawę ich zdolności do produkcji kolagenu. W rezultacie poprzez podanie osocza bogatopłytkowego następuje odżywienie skóry, która staje się ukrwiona i ujędrniona. Lifting w tej formie utrzymuje się do 6 miesięcy. 

Podsumowanie

Jeżeli szukasz naturalnego i bezpiecznego zabiegu, który pozytywnie wpłynie na jakość skóry, warto zastanowić się nad techniką, w której wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe.