Innowacyjne deski kompozytowe na taras

Konstrukcje tarasowe stanowią doskonały element wykończeniowy przestrzeni przydomowej. Taras to inwestycja na długie lata, dlatego należy odpowiednio zadbać o jego walory estetyczne, jak również o dobre parametry techniczne. Każdy komponent tarasowy powinien wyróżniać się dobrą jakością tak, aby taras pozostał nienaruszony wskutek codziennego użytkowania. Bardzo ważną częścią są oczywiście deski tarasowe, które decydują o ostatecznym wyglądzie tarasu.

Najpopularniejszym rodzajem desek na taras, obok klasycznych drewnianych desek, są deski plastikowe. Deski z wysokogatunkowego kompozytu to gwarancja perfekcji i długotrwałości.

Moda na deski kompozytowe

Deski wykonane z kompozytu polimerowo-drzewnego plasują się w czołówce rankingów na najczęściej wybierane deski do budowy tarasów. Deska kompozytowa łączy w sobie najlepsze cechy jej dwóch komponentów: włókien drzewnych pochodzących z drzew liściastych najlepszego gatunku oraz PCV, czyli fachowo polichlorku winylu. Obecność dwóch składników o różnych właściwościach zapewnia produkt o dotąd niespotykanej specyfice. Dzięki dużej zawartości naturalnego surowca, deska tarasowa kompozytowa swoją teksturą bardzo przypomina deskę drewnianą, lecz jest znacznie bardziej przystosowana na stosowania zewnętrznego.

Deska PCV to produkt, który nie tylko świetnie się prezentuje, ale również ulega procesowi biodegradacji, co sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie dla miłośników ekologicznego stylu życia.

Dlaczego warto kupić deski tarasowe kompozytowe?

Innowacyjne połączenie dwóch komponentów o różnej charakterystyce pozwoliło otrzymać deskę, która posiada szereg walorów technicznych umożliwiających jej szerokie zastosowanie. Deski kompozytowe służą nie tylko do budowy tarasów, ale z powodzeniem wykorzystywane są do konstrukcji płotów, ścieżek ogrodowych, ławek parkowych, a nawet brzegów basenów.

Deska tarasowa z kompozytu idealnie wpasowuje się w otoczenie, a ponadto jest niepodatna na niesprzyjającą aurę pogodową. Intensywny deszcz lub grad nie powinien powodować uszkodzeń mechanicznych w strukturze deski jak również w pozostałych elementach konstrukcyjnych tarasu. Szkodliwe promieniowanie UV również nie powoduje niszczenia desek kompozytowych, które wzbogacone są o cząsteczki uszlachetniające.

Deska WPC (ang. Wood Plastic Composite) oparta jest na wykorzystaniu nowych technologii produkcyjnych, co sprawia, że jest tak wytrzymała. Do jej wytworzenia nie używa się klejów czy fug, a składniki mieszanki kompozytowej łączy się pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatur. Dlatego mrozy czy upały nie mają wpływu na strukturę deski, która nie ulega rozwarstwieniom czy butwieniu.

Barwienie deski tarasowej PCV odbywa się w czasie procesu produkcyjnego, dlatego też nie wymaga późniejszego malowania. Dodatkowo nie tylko powierzchnia deski z kompozytu ulega barwieniu, ale również jej pozostała część, dlatego też nie ma ryzyka łuszczenia się poszczególnych warstw farby czy lakieru, jak często dzieje się w przypadku tarasów drewnianych.

Deska tarasowa – cena

Taras kompozytowy to nie tylko panele, ale również szereg akcesoriów do desek kompozytowych. W większości sklepów z panelami kompozytowymi mamy możliwość zakupienia legarów, wkrętów, zaślepek czy klipsów startowych, które niezbędne są podczas montażu systemów tarasowych. Deski kompozytowe możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych za metr kwadratowy, jednak produkty z najwyższej półki to koszt rzędu kilkuset złotych.