Na czym polega rentgen zębów?

RTG zęba to prześwietlenie, badanie pozwalające na zdiagnozowanie różnych stanów chorobowych i zapalnych znajdujących się wewnątrz zęba. Dzięki temu lekarz może dokładnie ocenić strukturę korzeni zębowych.

Rentgen zębów – jak przebiega takie badanie?

Otóż, rtg zębów łódź jest badaniem radiologicznym polegającym na prześwietleniu zębów za pomocą promieni rentgenowskich. Na tej podstawie można ocenić stan zębów oraz tkanki kostnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego i szczęki. Lekarz dentysta zleca zdjęcie RTG, aby dowiedzieć się, jak przeprowadzić leczenie. Najczęściej wykonuje się takie zdjęcia w przypadku leczenia kanałowego, leczenia ortodontycznego, protetyki czy przed wszczepieniem implantów. Bardzo często lekarz decyduje się także na zlecenie RTG zębów w Łodzi, gdy próchnica jest bardzo zaawansowana. 

Są dwa rodzaje badania RTG, może być to badanie zewnątrzustne, które polega na umieszczeniu w jamie ustnej kliszy, którą przytrzymuje się palcem.Drugi rodzaj badania to zewnątrzustne, które jest zdjęciem warstwowym szczęki Ten rodzaj badania rtg zębów jest dużo bardziej precyzyjny, dzięki temu można dokładniej przeanalizować problem. Takie badanie wykonywane jest na leżąco, na wyniki należy poczekać kilkanaście minut. RTG zębów nie jest szkodliwe dla naszego zdrowia, jednak nie każdy może mu się poddać. Poziom promieniowania rentgenowskiego jest na tyle niski, że nam nie szkodzi.